Personlig utrustning med brodyr!

Brodyr i olika färger och stilar

Vi broderar efter dina önskemål, loggor etc. (hör av dig för prisuppgift). På täcken och schabrak är det vanligast med ryttarens namn på vänster sida och hästens på höger. Tänk på att det inte går att brodera där det redan finns en befintlig brodyr! Vi broderar även på ridbyxor och efter andra önskemål, hör av dig för prisuppgift.

Namn som är 7-20 tecken kan även broderas i båge (se bilder). Bågen anpassas efter antal tecken och stilval.

Vi har ett stort urval trådfärger. Skriv gärna om det är något specifikt (t.ex. passpoal) som det ska matcha så kan vi välja rätt trådfärg åt er. Se våra färger nedan. Tänk på att färgåtergivningen inte är exakt då både tryck och bildskärmar kan variera. Innan brodyren påbörjas kontrolleras allt så att resultatet blir bra. Är det några tveksamheter kontaktar vi dig.



Beställa brodyr på hemsidan

Om du vill brodera en vara som du beställer på www.hooks.se måste du meddela detta i fältet "Meddelande till kundtjänst" i kassan. All information om vilken vara det gäller (om du beställt mer än en vara), placering, färger, typsnitt etc. måste anges (se lista nedan). Pristillägg för brodyren justeras på din slutliga orderbekräftelse. Tänk på att leveranstiden som anges på orderbekräftelsen påverkas om du beställer brodyr.

OBS! Ej bytesrätt/ångerrätt på broderade varor.



När du beställer, ange följande:

  • Vilken vara som skall broderas
  • Brodyrtexten - tänk på stavning och om det ska vara stora/små bokstäver!
  • Stil (A-H). OBS! Stil C och D bör ej väljas om man vill ha endast stora bokstäver.
  • Önskemål om trådfärg, (t.ex. matcha med...)
  • Placering (höger/vänster/rygg etc.)
  • Form (rak/båge - OBS! Båge end. 7-20 tecken)
  • Ditt telefonnummer



Prisexempel

Brodyr på schabrak, per sida99 kr
Brodyr på hästtäcke, per sida149 kr
Brodyr på hundtäcke, per sida69 kr
Brodyr på jacka, bröst69 kr
Brodyr på jacka, rygg179 kr
Brodyr Jackärm (ej barnstorl.)69 kr
Brodyr på byxben69 kr
Brodyr på flyhood69 kr
Brodyr stjärna/hjärta per styck25 kr
Brodyr av klubblogo450 kr


Kontakta kundtjänst på telefonnummer 033-20 51 40 för exakta prisuppgifter.

OBS! Ej bytesrätt/ångerrätt på broderade varor.



Brodyr exempel 1
Text - Rak hörn
Brodyr exempel 2
Text - Rak
Brodyr exempel 3
Text - Båge hörn
Brodyr exempel 3
Text - Båge rak


Brodyrfärg exempel 523523
Brodyrfärg exempel 13201320
Brodyrfärg exempel 10241024
Brodyrfärg exempel 567567
Brodyrfärg exempel 10701070
Brodyrfärg exempel 10231023
Brodyrfärg exempel 19841984
Brodyrfärg exempel 11121112
Brodyrfärg exempel 16301630
Brodyrfärg exempel 6103161031
Brodyrfärg exempel 13191319
Brodyrfärg exempel 11211121
Brodyrfärg exempel 13141314
Brodyrfärg exempel 561561
Brodyrfärg exempel 16191619
Brodyrfärg exempel 677677
Brodyrfärg 10591059
Brodyrfärg exempel 13841384
Brodyrfärg exempel 10431043
Brodyrfärg exempel 18461846
Brodyrfärg exempel 6125361253
Brodyrfärg exempel 10291029
Brodyrfärg exempel 18951895
Brodyrfärg exempel 10931093
Brodyrfärg exempel 11671167
Brodyrfärg exempel 13061306
Brodyrfärg exempel 10111011
Brodyrfärg exempel 12361236
Brodyrfärg exempel 10601060
Brodyrfärg exempel 13511351
Brodyrfärg exempel 12121212
Brodyrfärg exempel 11001100
Brodyrfärg exempel 12761276
Brodyrfärg exempel 12491249
Brodyrfärg exempel 12501250
Brodyrfärg exempel 19461946
Brodyrfärg exempel 17011701
Brodyrfärg exempel 18231823
Brodyrfärg exempel 19091909
Brodyrfärg exempel 10001000
Brodyrfärg exempel 10011001